lpg yedek parça
Sepetim 0
Alışveriş sepetinizde ürün bulunmamaktadır.

LPG Beyin Diyafram Arızası

LPG Beyin Diyafram Arızası 

Özellikle sıralı sistem regülatörlerde LPG beyin diyafram arızası meydana geldiğinde araç uzun süre bekleyince geç çalışma ve basınç değişikliğinden dolayı rolanti yanı sıra performansta sorunlar yaşanır. Tabi birde motor suyuna gaz karıştırma bu gibi durumda regülatör veya tamir takımının yenilenmesi zorunlu hal alır. Tabi regülatör yenilemek ihtiyaç duyulan markaya göre epey pahalı ve gereksiz masrafdır. Çünkü hangi LPG markası olursa olsun üretmiş olduğu regülatörün tamir takımını da üretmek zorundadır.

Fakat ülkemizde LPG servisleri LPG regülatör arızası yaşandığında diyafram değişimi sağlıklı olmuyor diyerek yerine regülatör değişimine yönelmişlerdir. Kısaca bu sorunun sebebi diyafram diğer adıyla tamir takımı değişimi biraz uğraştırıcı ve az kazanç elde ettiren iş olduğudur. Malesef ülkemizde Otogaz servislerini mali açıdan denetleyen kuruluş olmadığından servisler regülatörü bire alıp 2, hatta 3 katına satıp daha çok para kazanacaklarından dolayı diyafram değişimine kimse sıcak bakmamaktadır.

Örneğin Brc Tartarini Lovato gibi sıralı sistemlerde LPG beyin diyafram arızası yaşandığında il ve servise 600 ile 700 tl arası regülatör değişimi yapılıp araç sahibi maddi açıdan mağdur edilmektedir. Aracınızda LPG diyafram arızası var ise ısrarla tamir takımını yenilemeyi öneriniz. Muhtemelen bu talep karşısında servis ustası tamir takımı piyasada bulunmuyor veya randımanlı olmuyor diyerek yeni LPG beyni takmayı önerecektir.

Aldığınız bu cevap karşısında ustaya şu yanıtı verebilirsiniz, ustacım o kadar param yok yerine atiker veya mimgas takın yada internetten LPG diyaframı alayım lpgyedekparca.com sitesinde var sorunsuz uyum sağlıyormuş hem fiyatı yenisinin üçte bir fiyatına gelir. usta muhtemelen şok yaşayıp kendine çeki düzen verecektir. Araç sahiplerine tavsiyemiz prins vialle ve telflex regülatör dışında tüm regülatörler bir birine sorunsuz uyum sağlar. Sıralı sistem araçlarda LPG beyinleri yani regülatörlerinin görevi sadece motor suyundan aldığı sıcaklık ile gazı buhar haline dönüştürüp enjektörlere gitmesini sağlamaktır. Elektronik bir parça değildir bir birlerinden farkı, markası ve şeklidir. Gerisi teferruattır.

LPG Beyin Diyafram Arızası ile İlgili Ürünler

Atiker Eski Model Karbüratörlü Beyin

Atiker Eski Model Karbüratörlü Beyin 174 TL

Fiyatı: 155,00 TL


Landirenzo Regülatör Diyaframı

Landirenzo Regülatör Diyaframı Kargo ve KDV Dahil 150 TL

Fiyatı: 150,00 TL


Brc Uyumlu 1200 Mb Sıralı Regülatör Diyaframı

Brc Uyumlu 1200 Mb Sıralı Regülatör Diyaframı Kargo KDV Dahil 150 TL

Fiyatı: 150,00 TL


Platinca Isı Müşürü

Platinca Isı Müşürü 25 TL

Fiyatı: 29,50 TL


Atiker Enjektör Seti

Atiker Enjektör Seti Kargo KDV Dahil 190 TL

Fiyatı: 158,00 TL


Mimgas Dolum Ağzı

Mimgas Dolum Ağzı kargo ve KDV dahil 30 TL

Fiyatı: 50,00 TL


Atiker Enjeksiyonlu Düğme

Atiker Enjeksiyonlu Düğme Fiyatı 50 TL

Fiyatı: 50,00 TL


Cangas Isı Müşürü

Cangas Isı Müşürü 40 TL

Fiyatı: 47,20 TL