lpg yedek parça
Sepetim 0
Alışveriş sepetinizde ürün bulunmamaktadır.

LPG Beyin Diyafram Arızası

LPG Beyin Diyafram Arızası 

Özellikle sıralı sistem regülatörlerde LPG beyin diyafram arızası meydana geldiğinde araç uzun süre bekleyince geç çalışma ve basınç değişikliğinden dolayı rolanti yanı sıra performansta sorunlar yaşanır. Tabi birde motor suyuna gaz karıştırma bu gibi durumda regülatör veya tamir takımının yenilenmesi zorunlu hal alır. Tabi regülatör yenilemek ihtiyaç duyulan markaya göre epey pahalı ve gereksiz masrafdır. Çünkü hangi LPG markası olursa olsun üretmiş olduğu regülatörün tamir takımını da üretmek zorundadır.

Fakat ülkemizde LPG servisleri LPG regülatör arızası yaşandığında diyafram değişimi sağlıklı olmuyor diyerek yerine regülatör değişimine yönelmişlerdir. Kısaca bu sorunun sebebi diyafram diğer adıyla tamir takımı değişimi biraz uğraştırıcı ve az kazanç elde ettiren iş olduğudur. Malesef ülkemizde Otogaz servislerini mali açıdan denetleyen kuruluş olmadığından servisler regülatörü bire alıp 2, hatta 3 katına satıp daha çok para kazanacaklarından dolayı diyafram değişimine kimse sıcak bakmamaktadır.

Örneğin Brc Tartarini Lovato gibi sıralı sistemlerde LPG beyin diyafram arızası yaşandığında il ve servise 600 ile 700 tl arası regülatör değişimi yapılıp araç sahibi maddi açıdan mağdur edilmektedir. Aracınızda LPG diyafram arızası var ise ısrarla tamir takımını yenilemeyi öneriniz. Muhtemelen bu talep karşısında servis ustası tamir takımı piyasada bulunmuyor veya randımanlı olmuyor diyerek yeni LPG beyni takmayı önerecektir.

Aldığınız bu cevap karşısında ustaya şu yanıtı verebilirsiniz, ustacım o kadar param yok yerine atiker veya mimgas takın yada internetten LPG diyaframı alayım lpgyedekparca.com sitesinde var sorunsuz uyum sağlıyormuş hem fiyatı yenisinin üçte bir fiyatına gelir. usta muhtemelen şok yaşayıp kendine çeki düzen verecektir. Araç sahiplerine tavsiyemiz prins vialle ve telflex regülatör dışında tüm regülatörler bir birine sorunsuz uyum sağlar. Sıralı sistem araçlarda LPG beyinleri yani regülatörlerinin görevi sadece motor suyundan aldığı sıcaklık ile gazı buhar haline dönüştürüp enjektörlere gitmesini sağlamaktır. Elektronik bir parça değildir bir birlerinden farkı, markası ve şeklidir. Gerisi teferruattır.

LPG Beyin Diyafram Arızası ile İlgili Ürünler

Omvl Sıralı Sistem Beyin

Omvl Sıralı Sistem Beyin 500 TL

Fiyatı: 500,00 TL


Marini Tip Enjektör

Marini Tip Enjektör kargo ve KDV dahil 150 TL

Fiyatı: 150,00 TL


AKL Sıralı Regülatör

AKL Sıralı Beyin Kargo Kdv Dahil 180 TL

Fiyatı: 180,00 TL


Voltran Sıralı Sistem Beyin Su Dirseği

Voltran Sıralı Sistem Beyin Su Dirseği 2 ADET 40 TL

Fiyatı: 47,20 TL


Tartarini Beşli Filtre Seti

Tartarini Beşli Filtre Seti kargo ve KDV dahil 85 TL

Fiyatı: 85,00 TL


Brc Gaz Filtresi Seti

Brc Gaz Filtresi Seti kargo ve KDV dahil 40 TL

Fiyatı: 45,01 TL


Brc Sıralı Sistem Beyin Tamiri

Brc Sıralı Sistem Beyin Tamiri Kargo Dahil 200 TL

Fiyatı: 249,99 TL


Mimgas Map Sensörü Kargo Kdv Dahil 200 TL.

Fiyatı: 249,99 TL