lpg yedek parça
Sepetim 0
Alışveriş sepetinizde ürün bulunmamaktadır.

Gazda Tekleme Sorunu

Karbüratörlü Araçta Gazda Tekleme Sorunu

 

Eski model karbüratörlü araçlarda Gazda tekleme sorunu genelde ateşleme sistemi ve LPG ayarının bozuk olmasından kaynaklanır. Aracınızı gazda kullanırken tekleme medana geliyor ise LPG servisinize gidip LPG ayarında problem varmı yokmu kontrol ettiriniz. Karbüratörlü araçlarda LPG ayarı yapılırken motora giren hava miktarı düzgün ayarlanmaz ise düşük devirlerde kalkışta tekleme sorunu yaşanır. Aşağıdada maddeler halinde tekleme sorunu sebeplerini sıraladık.

 

Motor Kaynaklı Tekleme Sebepleri

 

 1- Her yıl kışa girerken subap ayarı ve sente ayarnı kontrol ettirmeliyiz bu ayarlar zamanla kendiliğinden değişkenlik gösterip bozulurlar.

 

2- Radyatör suyu eksikse regülatör tam olarak ısınamaz, bu sebep dolayısı ile regülatör tanktan gelen sıvı ısıtamadığı için karbüratöre aşırı mıiktarda gaz gönnderip motorun düzensiz calışmasına ve aracın gazda çok yakmasına neden olur.

 

3- Arabanın eksoz ve manifold contasında aşırı oranda kaçak var ise gaz kokusu, aşırı yakıt sarfiyatı hemde gazda tekleme sorunu meydana gelir.

 

4- Motorda bulunan buji ve kabloları her 50 bin km bir değişmemiz gereklisidir. Aksi taktirde gazda tekleme meydaba gelir.

 

 LPG Sisteminden Kaynaklanan Tekleme Sebepleri

 

 1- LPG ayarı yapılırken motora giren hava miktarı uzman kişi tarafından ayarlanmalıdır. Özellikle bilinçsiz kişilerin yaptığı motora giren hava ayarının yanlış ayarlanmasından dolayı araç sahibini yanlış yönlendirerek ateşleme sistemi ve LPG beyni huzuri yeri değiştiği sıkça yaşanmaktadır.

 

2- Gaz kesici içerisinde bulunan gaz filtresi uzun süre değişmediyse seyir halindeyken tıkanıklığa neden olup araçta tekleme sorununu ortaya çıkarabilir.

 

3- Otogaz sisteminin elektrik tesisatının oksitlenmiş ve gevşemiş olmasından stabilize yollarda teklemeye neden olduğu görülmüştür. LPG sigortası zamanla oksitlenerek gaz valflerine giden elektiği kesik kesik göndermesinden dolayı motar düzensiz yakıt gider ve karbüratörlü araçta gazda tekleme sorunu meydana gelir.

 

4- LPG beyinlerinin belirli ömürleri vardır. Gaz beyninde bulunan diyafram zaman içinde esnekliğini yitirerek özellikle ilk çalışmalarda yani motor ısınana kadar yakıtı düzensiz gönderip aracın düzensiz çalışmasına neden olur.

Gazda Tekleme Sorunu ile İlgili Ürünler

Fema Sıralı Sistem LPG Filtresi

Fema Sıralı Sistem LPG Filtresi 2 Adet 30 TL

Fiyatı: 35,40 TL


Brc Tip Turuncu Enjektör

Brc Tip Turuncu Enjektör kargo KDV dahil 155 TL

Fiyatı: 125,00 TL


Mimgas Karbüratörlü Beyin

Mimgas Karbüratörlü Beyin 175 TL

Fiyatı: 145,00 TL


Atiker 90 Kw Karbüratörlü Beyin

Atiker 90 Kw Karbüratörlü Beyin Kargo KDV Dahil 174 TL

Fiyatı: 149,00 TL


Mimgas Enjektör Takımı

Mimgas Enjektör 175 TL

Fiyatı: 145,01 TL


Brc Uyumlu 1500 Mb Sıralı Regülatör Diyaframı

Brc uyumlu 1500 mb Sıralı Regülatör Diyaframı Kargo KDV Dahil 150 TL

Fiyatı: 150,00 TL


Fiyatı: 100,01 TL


Mimgas Enjeksiyonlu Lpg Düğmesi

Mimgas Enjeksiyonlu Lpg Düğmesi 50 TL.

Fiyatı: 50,00 TL