lpg yedek parça
Sepetim 0
Alışveriş sepetinizde ürün bulunmamaktadır.

Gazda Tekleme Sorunu

Karbüratörlü Araçta Gazda Tekleme Sorunu

 

Eski model karbüratörlü araçlarda Gazda tekleme sorunu genelde ateşleme sistemi ve LPG ayarının bozuk olmasından kaynaklanır. Aracınızı gazda kullanırken tekleme medana geliyor ise LPG servisinize gidip LPG ayarında problem varmı yokmu kontrol ettiriniz. Karbüratörlü araçlarda LPG ayarı yapılırken motora giren hava miktarı düzgün ayarlanmaz ise düşük devirlerde kalkışta tekleme sorunu yaşanır. Aşağıdada maddeler halinde tekleme sorunu sebeplerini sıraladık.

 

Motor Kaynaklı Tekleme Sebepleri

 

 1- Her yıl kışa girerken subap ayarı ve sente ayarnı kontrol ettirmeliyiz bu ayarlar zamanla kendiliğinden değişkenlik gösterip bozulurlar.

 

2- Radyatör suyu eksikse regülatör tam olarak ısınamaz, bu sebep dolayısı ile regülatör tanktan gelen sıvı ısıtamadığı için karbüratöre aşırı mıiktarda gaz gönnderip motorun düzensiz calışmasına ve aracın gazda çok yakmasına neden olur.

 

3- Arabanın eksoz ve manifold contasında aşırı oranda kaçak var ise gaz kokusu, aşırı yakıt sarfiyatı hemde gazda tekleme sorunu meydana gelir.

 

4- Motorda bulunan buji ve kabloları her 50 bin km bir değişmemiz gereklisidir. Aksi taktirde gazda tekleme meydaba gelir.

 

 LPG Sisteminden Kaynaklanan Tekleme Sebepleri

 

 1- LPG ayarı yapılırken motora giren hava miktarı uzman kişi tarafından ayarlanmalıdır. Özellikle bilinçsiz kişilerin yaptığı motora giren hava ayarının yanlış ayarlanmasından dolayı araç sahibini yanlış yönlendirerek ateşleme sistemi ve LPG beyni huzuri yeri değiştiği sıkça yaşanmaktadır.

 

2- Gaz kesici içerisinde bulunan gaz filtresi uzun süre değişmediyse seyir halindeyken tıkanıklığa neden olup araçta tekleme sorununu ortaya çıkarabilir.

 

3- Otogaz sisteminin elektrik tesisatının oksitlenmiş ve gevşemiş olmasından stabilize yollarda teklemeye neden olduğu görülmüştür. LPG sigortası zamanla oksitlenerek gaz valflerine giden elektiği kesik kesik göndermesinden dolayı motar düzensiz yakıt gider ve karbüratörlü araçta gazda tekleme sorunu meydana gelir.

 

4- LPG beyinlerinin belirli ömürleri vardır. Gaz beyninde bulunan diyafram zaman içinde esnekliğini yitirerek özellikle ilk çalışmalarda yani motor ısınana kadar yakıtı düzensiz gönderip aracın düzensiz çalışmasına neden olur.

Gazda Tekleme Sorunu ile İlgili Ürünler

Atiker 6-8 Silindir Regülatör Diyaframı

Atiker 6-8 Silindir Regülatör Diyaframı Kargo KDV Dahil 115 TL

Fiyatı: 115,00 TL


Wentgas Enjektör Takımı

Wentgas Enjektör kargo ve KDV dahil 200 TL

Fiyatı: 200,00 TL


Protech Sıralı Sistem Düğme

Protech Sıralı Sistem Düğme Kargo KDV Dahil 85 TL

Fiyatı: 85,00 TL


Romano Sıralı Sistem Beyin

Romano Sıralı Sistem Beyin 400 TL

Fiyatı: 400,00 TL


Platinca Isı Müşürü

Platinca Isı Müşürü 25 TL

Fiyatı: 29,50 TL


AKL Sıralı Sistem Gaz Filtresi

AKL Sıralı Sistem Filtre Fiyatı Kargo Kdv Dahil 40 TL

Fiyatı: 40,00 TL


Brc Sıralı Sistem Beyin Tamiri

Brc Sıralı Sistem Beyin Tamiri Kargo Dahil 200 TL

Fiyatı: 200,00 TL


Destro LPG Enjektör Takımı

Destro LPG Enjektör Takımı Filtre Hediyeli 200 TL

Fiyatı: 200,00 TL