lpg yedek parça
Sepetim 0
Alışveriş sepetinizde ürün bulunmamaktadır.

Gazda Tekleme Sorunu

Karbüratörlü Araçta Gazda Tekleme Sorunu

 

Eski model karbüratörlü araçlarda Gazda tekleme sorunu genelde ateşleme sistemi ve LPG ayarının bozuk olmasından kaynaklanır. Aracınızı gazda kullanırken tekleme medana geliyor ise LPG servisinize gidip LPG ayarında problem varmı yokmu kontrol ettiriniz. Karbüratörlü araçlarda LPG ayarı yapılırken motora giren hava miktarı düzgün ayarlanmaz ise düşük devirlerde kalkışta tekleme sorunu yaşanır. Aşağıdada maddeler halinde tekleme sorunu sebeplerini sıraladık.

 

Motor Kaynaklı Tekleme Sebepleri

 

 1- Her yıl kışa girerken subap ayarı ve sente ayarnı kontrol ettirmeliyiz bu ayarlar zamanla kendiliğinden değişkenlik gösterip bozulurlar.

 

2- Radyatör suyu eksikse regülatör tam olarak ısınamaz, bu sebep dolayısı ile regülatör tanktan gelen sıvı ısıtamadığı için karbüratöre aşırı mıiktarda gaz gönnderip motorun düzensiz calışmasına ve aracın gazda çok yakmasına neden olur.

 

3- Arabanın eksoz ve manifold contasında aşırı oranda kaçak var ise gaz kokusu, aşırı yakıt sarfiyatı hemde gazda tekleme sorunu meydana gelir.

 

4- Motorda bulunan buji ve kabloları her 50 bin km bir değişmemiz gereklisidir. Aksi taktirde gazda tekleme meydaba gelir.

 

 LPG Sisteminden Kaynaklanan Tekleme Sebepleri

 

 1- LPG ayarı yapılırken motora giren hava miktarı uzman kişi tarafından ayarlanmalıdır. Özellikle bilinçsiz kişilerin yaptığı motora giren hava ayarının yanlış ayarlanmasından dolayı araç sahibini yanlış yönlendirerek ateşleme sistemi ve LPG beyni huzuri yeri değiştiği sıkça yaşanmaktadır.

 

2- Gaz kesici içerisinde bulunan gaz filtresi uzun süre değişmediyse seyir halindeyken tıkanıklığa neden olup araçta tekleme sorununu ortaya çıkarabilir.

 

3- Otogaz sisteminin elektrik tesisatının oksitlenmiş ve gevşemiş olmasından stabilize yollarda teklemeye neden olduğu görülmüştür. LPG sigortası zamanla oksitlenerek gaz valflerine giden elektiği kesik kesik göndermesinden dolayı motar düzensiz yakıt gider ve karbüratörlü araçta gazda tekleme sorunu meydana gelir.

 

4- LPG beyinlerinin belirli ömürleri vardır. Gaz beyninde bulunan diyafram zaman içinde esnekliğini yitirerek özellikle ilk çalışmalarda yani motor ısınana kadar yakıtı düzensiz gönderip aracın düzensiz çalışmasına neden olur.

Gazda Tekleme Sorunu ile İlgili Ürünler

Landirenzo Omegas Basınç Sensörü

Landirenzo Omegas Map Sensörü kargo ve KDV 200 TL

Fiyatı: 200,00 TL


Aldesa Karbüratörlü Beyin

Aldesa Karbüratörlü Beyin 200 TL

Fiyatı: 200,00 TL


Wentgas Enjektör Takımı

Wentgas Enjektör kargo ve KDV dahil 200 TL

Fiyatı: 200,00 TL


Mimgas Enjeksiyonlu Lpg Düğmesi

Mimgas Enjeksiyonlu Lpg Düğmesi 50 TL.

Fiyatı: 50,00 TL


Ecotech Isı Müşürü

Ecotech Isı Müşürü Ücretsiz Kargo 25 TL

Fiyatı: 29,50 TL


LPG Dolum Kapağı Toptan Satış

LPG Dolum Kapağı Toptan Satış 400 TL

Fiyatı: 400,00 TL


Eureka Sıralı Sistem Düğme

Eureka Sıralı Sistem Düğme Kargo ve KDV Dahil 85 TL

Fiyatı: 85,00 TL


Ecotech Basınç Sensörü

Ecotech Map Sensörü kargo ve KDV dahil 200 TL

Fiyatı: 200,00 TL